حامدبی حامدبی
8
1400/09/23

اسم عطر

سلام دوستان رایحه مشابه گوچی گیلتی ابسلوت چی میشناسید ؟ همچن پوی پشم مانند و به به ای خودمون . ولی یه ذره ملس تر و عودی تر بجز اوپوس یازده . خیلی وقت پیش عطری به مشامم خورده بود که شباهت زیادی با کوچی ابلسلوت داشت ولی یه ذره صمغی و ملس تر یه بوی کلاسیک

سلام
اون نوع خاص از پرداخت چرم در عطر مونتال لدر پچولی هم وجود داره (البته در کنار پچولی ). همینطور در عطر MASQUE - Montecristo.
عطر کارون یاتاقان هم تست کنید. شباهت زیادی نداره اما حدس میزنم بپسندید.

چرم خشن و پرداخت نشده در گرلن کویر اینتنس خیلی پررنگ هست. هممنطور در هارد لدر از لارن مازن، و عطر RANCE 1795 L'Aigle de la Victoire.

حامدبی حامدبی
1400/09/27

ممنون سپهر جان . بعضی از عطرا وقتی حسش میکنی شاید رایحه ای به مشامت برسه درون عطر وجود نداره .مثل عطر گرین سویر از ویکتوریوس که نت عود ذکر نشده ولی خیلی عالی بوی عود کامبوجی رو میده یه بوی تریاک مانند

در پاسخ به حامدبی :

ممنون سپهر جان . بعضی از عطرا وقتی حسش میکنی شاید رایحه ای به مشامت برسه درون عطر وجود نداره .مثل عطر گرین سویر از ویکتوریوس که نت عود ذکر نشده ولی خیلی عالی بوی عود کامبوجی رو میده یه بوی تریاک مانند

خواهش میکنم آقا حامد.
راستی این یکی عطر هم از قلم افتاده بود:
Fortis #له لیکویید ایمجینر فورتیس Fortis 

این یکی کاملا بوی پشم و گوسفند و ... رو داره.

حامدبی حامدبی
1400/09/29

ممنون داداش. من هرچی گشتم عطر با بوی طبیعی عود پیدا کنم پیدا نشد مثلا کرید رویال عود از نظر من اصن بچی عود نداره بلکه رایحه نوشابع ای داره .چه عطر واقعا عودی میشناسی؟ اون بوی کثیف انیمالیک عودی

در پاسخ به حامدبی :

ممنون داداش. من هرچی گشتم عطر با بوی طبیعی عود پیدا کنم پیدا نشد مثلا کرید رویال عود از نظر من اصن بچی عود نداره بلکه رایحه نوشابع ای داره .چه عطر واقعا عودی میشناسی؟ اون بوی کثیف انیمالیک عودی

من تا بحال چوب عود یا روغن عود طبیعی رو ندیدم و فکر نمی کنم عده زیادی هم توی ایران دیده باشن. ضمن اینکه عود خودش انواعی داره و حتی عودهای از یک نوع هم بوهاشون با هم میتونه متفاوت باشه. بستگی به درجه کیفیتش و تعداد سالهایی که طول کشیده تا عمل بیاد.
اما عطرهایی که میگن بوی شبیه به عود طبیعی آگاروود داره، مثل oud for love different company و یا ysl m7 oud absolu اینها چندان حس کثیف و انیمالیک و دودی ندارن.
در عوض عطرهای عودی که در فضای نزدیک به بلک افغان هستند تم انیمالیک دارن. مثل لارن مازون بلک عود و همون Fortis، سوسپیرو لیلاتی. اینها رو تست کن  شاید اینها همون هستند که دنبالشی.

حامدبی حامدبی
1400/09/30

ممنون داداش. من عودای اصلی داشتم روغنیشو . یه بوی شدیدا انیمالیک و کثیف و چرکی شبیه لواشک و فاضلاب داره عود هندی . بعداز لحظاتی کم کم یه جور بوی ادویه ای یه ذره ملس مانند و زردچوبه ای میگیره . عود کامبوجی هم عطری که تقریبا مشابهش است ازبرند ویکتوریوس گرین سفیر است یه بوی تریاک مانند چوبی که خودم جا خوردم چون تو نت هاش اسم عود بکار نبرده ولی خیلی بوی عود کامبوی میده . و عطر کارتیر عود اند عود یه ذره فقط اون بوی عود هندی رو میده یه بوی مدفوع و کثیف

در پاسخ به حامدبی :

ممنون داداش. من عودای اصلی داشتم روغنیشو . یه بوی شدیدا انیمالیک و کثیف و چرکی شبیه لواشک و فاضلاب داره عود هندی . بعداز لحظاتی کم کم یه جور بوی ادویه ای یه ذره ملس مانند و زردچوبه ای میگیره . عود کامبوجی هم عطری که تقریبا مشابهش است ازبرند ویکتوریوس گرین سفیر است یه بوی تریاک مانند چوبی که خودم جا خوردم چون تو نت هاش اسم عود بکار نبرده ولی خیلی بوی عود کامبوی میده . و عطر کارتیر عود اند عود یه ذره فقط اون بوی عود هندی رو میده یه بوی مدفوع و کثیف

حامد جان روغنهای عودی که در کشورهای عربی با قیمت زیاد به فروش میرسن، و معمولا به اسم "مخلط" هستند، اونها عود خالص نیستند و با نوتهای دیگه ترکیب شدن. روغن عود خالص برای مثال شرکت agaraura.com ظرف 3 گرمی عود مالزی رو 925 دلار میفروشه. یعنی گرمی 10 میلیون تومان. یا عود کامبوج که ارزونتر هست سه گرم 425 دلار.

حامدبی حامدبی
1400/09/30

میدونم داداش. من اصلشو ازیکی که روغن خالص میفروشه هدیه گرفتم سه گرمشو تقریبا به قیمت الان حساب کنم دو ملیون شاید قیمت سه گرمش بشه

Atrafshan logo
عطرافشان
پشتیبانی سایت
عطرافشان
سلام کاربر گرامی
چطور می توانیم به شما کمک کنیم؟