متریال درجه ۱ خدا

سلام وعرض ادب خدمت تمامی عطر بازان وکاربران عطر افشان برای تمامی شما سالی پر از سلامتی
سعادت
سیادت
سرور
سروری
سبزی
سرزندگی خواستارم اگر لایق درگاه الهی باشم والعبد شایسته ای باشم برایتان بهترین هارا در این سال خواستارم  تجربه ای ناچیز را با شما می خواهم در میان بگذارم مدتی از دنیای عطور فاصله گرفتم هر سال در ماه رمضان این اتفاق می افتد و من زمانی که به عبادت خدا می روم تقریبا میان من وعطر هایم به خاطر  عشق معشوق وخالقم فاصله می افتد امروز باران آمده بود ومن به بیرون می روم رایحه های خدا را می بویم اون متریال های  درجه ۱ که تهیه می شوند به رایحه وحس های طبیعی الهی نمی رسند یک نم خیس دل نواز کوچه ها را فرا گرفته بوی خاک بوی گل های نم خورده بوی سنگ کوچه کاه گل ها و...  بوی بهشتی ارامش بخش می اید ب خودم گفتم عجب اون متریال های درجه ۱ اگر راست می گویند این گونه درست کنند 

از دست و زبان که بر آید

کز عهدهٔ شکرش به در آید

آری در کتابی معنوی خواندم که بوییدن عطر زیاد نورانیت صورت را می برد رنگ چهره وپوست را تیره می کند همچنان که خودم این گونه زمانی که کلا عطر نمی زنم بسیار راحتم ضمن این که ما عطر رو دایم به خودمان می زنیم وهمراه خود داریم از رایحه های اصلی خداوند وبوییدنش در مکان ها محروم می شویم  نمی خواهم دنیای عطور زیر سوال ببرم اما به هر حال تجربه ای داشتم گفتم با شما در میان بگذارم من رنگ چهره وپوست افرادی می بینم تیره شده اما سخن معنوی پس درست است شاید عطر نزدم دیگر وهر کجا رسیدم متریال درجه ۱ خدا را بوئیدم که او خلق کرده است 

فَتَبَارَكَ اللَّهُ أَحْسَنُ الْخَالِقِينَ 

نظر شما چیست نظر من منزه است یا نقص دارد !؟!دوستان من

دوست عزیز جناب علی رحیمی

بابت دعای زیبای شما که هفت سینی زیبا به آن ملحق بود سپاس بسیار !

و اما پاسخ پرسش حضرتعالی :

البته که فرمایش شما نقص دارد ! آنهم نقصی بزرگ !

نمیدانم آن کتاب معنوی که شما بر آن اشاره کردید کدام کتاب است لیک ندیده و نخوانده ، مطمئن هستم مولف آن از مراحل معنویت فرسنگ ها دور بوده است !

عطر نزدن رنگ رخسار را نورانی و استفاده از معطرات رنگ رخساره را تیره میکند ؟؟!

پس از مولف آن کتاب معنوی بپرسید :

- چرا پیامبر ثلث درآمد خود را صرف خرید معطرات میکرد ؟

- چرا در بسیاری از روایات ایشان و دیگر بزرگان مذهبی ، بر خوشبویی و استفاده از عطر تاکیدی موکد شده است ؟

- چرا گفته شده هنگام دعا ، نماز یا ذکر ( آداب ارتباط با خدا در دستورات مذهبی ) حتما معطر باشید تا دعای شما مقبول افتد ؟

- چرا گفته شده فرشتگان فقط زمانی حاضر میشوند که فضا یا شخص معطر باشد ؟

- چرا پیامبر بر مومنین و مسلمانان میگفت : برادران و خواهران دینی خود را از این نشانه ها بشناسید : پاکیزگی و اصلاح صورت ، پاکیزگی و شیکپوشی در پوشاک ، لبخند و : بوی خوش !

- چرا پیامبر فرموده : مسلمان باید چند چیز را هماره همراه خود داشته باشد : کتاب خدا ، شانه و شیشه عطر ؟

- چرا روایت شده شروط قرائت قرآن یا ورود به مساجد  اینهاست : پاکیزگی بدن ، وضو و استفاده از عطر ؟

- چرا تمامی حرم های مذهبی مملو است از فوران عطر ؟

- چرا گرانترین عطر جهان صرف پاشیدن آن به خانه خدا یا همان کعبه است ؟

- چرا خداوند خالق ، هوشیار و سخنگوی ما برای هر چیز زیبا ، بویی خوش و برای هر چیز نازیبا رایحه ای زشت اختصاص داده است ؟

- چرا خدا رایحه و زشت و زیبای آن را بر سرنوشت مخلوقات بسیار پرتاثیر قرار داده است آنچنان که چیزی بر ما بسیار بد بو اما همان چیز برای مخلوقی دیگر بسیار خوشبوست ؟

مثلا جسد یا کثافات برای ما متعفن و بد بوست حال آنکه برای کفتار ، کرکس و مگس عین خوشبویی ست ؟

این مورد ، محل تفکر و استناد اهمیت روایح است برای کسانی که اهل تفکر و اندیشه اند !

- چرا تمامی جانداران کاملا بر حس بویایی بر تغذیه متکی اند ؟

- چرا میگویند : فلانی بویی از آدمیت نبرده است ؟ این بوی آدمیت یعنی چه و چرا بو ؟ چرا نگفته اند رویی یا خویی از آدمیت نبرده است ؟

تنها و تنها موارد مذهبی و عرفانی را که مد نظر شما بود ذکر کردم و از ذکر سایر دلائل خودداری کردم ورنه میتوانم تا فردا صبح بر شما دلائل مکفی و مستند عرض کنم !

و اما چرا برخی انسان های عطر زده ( و نه معطر ! ) سیه رو و مکدر هستند ؟

پاسخ : رنگ رخسار و رخساره ، خبر میدهد از سِر درون !

عطر نمیتواند فطرت مکدر آدمیان را معکوس کند به سپید رویی ! ظاهر را میتوان سپید جلوه داد لیک فطرت ، سیرت و درون را نمیتوان !

معطرات بر سپید یا سیه رویی تاثیر ندارد و آن ، اعمال ، منش و روش هست که بر رنگ رخسار و رخساره بصورت مستقیم تاثیر دارند .

خلاصه که :

نه اینکه هر کتاب بر مطالعه قابل نیست لیک بر هر کتاب اندیشه لازم است و آن اندیشه متعالی شماست که بر صحت آن صحه مینهد و یادتان باشد که حتی نادان ها و شیاطین ( داناهای نادان ! ) هم میتوانند کتاب تالیف کنند لیک شنونده باید عاقل باشد !

دانای نادان = آنها که بر پلیدی مخلوق اند و وظیفه ی اشاعه آن دارند !

بدون شک شما دانایید و همین نظرخواهی شما نشان آن است .

موفق و معطر باشید انشاله هماره :)

یک مورد یادم رفت :

البته که دقیقا متوجه منظور نظر و پرسش شما هستم لیک یادمان و یادتان باشد که :

تمامی ی این شیشه های عطر که میبینیم ، خالقشان شخص خدا و مخلوق اوست که ما تحت نام هوشمندی میشناسیم و عطار آن عطرها تنها واسطه ی خلق است !

عطار اصلی خداست !

:)

Mercedes Mercedes
1403/01/06

دوست گرامی برای خودتان عرض میکنم و سلامتی شما برای ما مهم است پس توصیه میکنم پیش یک روانشناس حتما تشریف ببرید و همچنین کتاب های مرتبط با دلیل و منطق و دیگر کتاب ها را که در زندگی به شما کمک می‌کند مطالعه کنید 

در پاسخ به کامبیز سخی :

یک مورد یادم رفت :

البته که دقیقا متوجه منظور نظر و پرسش شما هستم لیک یادمان و یادتان باشد که :

تمامی ی این شیشه های عطر که میبینیم ، خالقشان شخص خدا و مخلوق اوست که ما تحت نام هوشمندی میشناسیم و عطار آن عطرها تنها واسطه ی خلق است !

عطار اصلی خداست !

:)

سلام بر اقای سخی عزیز بزرگوار احسنت بر این همه علم ودانش 

گویند(: تا مرد سخن نگفته باشد عیب وهنرش نهفته باشد )

شما یک پرفیومر با تجربه اید ای کاش عطار معروفی میشدید پاسخ هایتان کامل ومفهوم وجامع بود البته یک اشتباه داشتم که بگویم زیاد بوئیدن زیاد بوئیدن نورانیت چهره را می برد 

البته آن هم می توان گفت بی تآثیر است چون اگر عطر اورجینال ومورد پسند شخص باشد روح را می نوازد بیدار می کند 

چشم سر بسته چشم دل را باز می کند اما برایم عجیب بود روایح طبیعی خدا در اطراف چقدر زیبا هستند بی مثل ومانند هستند 

ما در ایام فروردین وفصل بهار است که این روایح را بیشتر دریافت می کنیم بسیار دل نشین اند به خصوص برای خودم روح نواز است انسان را حیات می بخشد چقدر زیبا چقدر زیبا ومورد پسند نسبت به فصل های دیگر است روایح فصل بهار 

از راهنمایی شما بسیار ممنون پاسخی عالی برای جوابم یافتم بسیار ممنونم موفق وپیروز باشید 

سال خوبی برای انسان های همچون شما ارزومندم موفق 👌✌️

در پاسخ به Mercedes :

دوست گرامی برای خودتان عرض میکنم و سلامتی شما برای ما مهم است پس توصیه میکنم پیش یک روانشناس حتما تشریف ببرید و همچنین کتاب های مرتبط با دلیل و منطق و دیگر کتاب ها را که در زندگی به شما کمک می‌کند مطالعه کنید 

ادب مرد به ز دولت اوست 

محمد ح. محمد ح.
1403/02/16

این چه سمی بود من دیدم :)))))

Atrafshan logo
عطرافشان
پشتیبانی سایت
عطرافشان
سلام کاربر گرامی
چطور می توانیم به شما کمک کنیم؟