حس ارامش_ و حس شادی

دوستان سلام و شب زمستانیتون به خیر چند وقتیه میخام این سوال رو بپرسم از عزیزان که کدوم کارها بوییدنش، براشون احساس ارامش میاره؟ 

و کدوم کارها براتون احساس خوب و فرح بخشی و طراوت میاره ؟ 

[EDITED] 1401/11/08 10:38
در پاسخ به Someone Out There Saba :

راستی عموجان 

در بخش نظرات چند خطی سیاه قلم نوشتم که به تایید منجر نشد برای دل مهربانت میگذارم اینجا به یادگار  

دو قسمت دارد هر دو را برای تواینجا مینویسم 

: سلام بر عموی عزیز و مهربان ما 
اخیرا صحبتی از اقای افشار خوندم که دیر بود برای نوشتن راجبش 
امیدوارم ایشون هم پیام من رو بخونن. و همه اهالی موافقین مخالفین 

چیز هایی که میگم انتظار ندارم برای همه قابل فهم باشه اما همین که یک نفر هم صحبت من رو بفهمه برام کافیه.  

اول از دید علمی میگم؛ 
ایا یک عطر فقط یک بوی خوشه؟ نه ! 
در پزشکی حتی گاهی درمان هست! اروما تراپی … 
پس وقتی یک نفر میاد و از کاراکتر یک عطر مینویسه 
وقتی مسیح میاد و یک دختر غمگین یا شاد و بازیگوش رو ازش مینویسه
وقتی عمو سخی عزیز با سخاوت از حس یک عطر مینویسه که این مناسب مردیه که عشق رو‌حس کرده چون رایحه تمایلات لطیف و زنانه هم داره 
برای خیلی از خوانندگان خاموش یا حاظر کمک کننده است. 

اصلا راه دور نریم بزار از خودم بگم من هم مثل خییلی از ادمای دیگه دوران کوتاهی از افسردگی که البته بهتره بگم ادجاستمنتال‌دیسوردر رو کذروندم 
من نوعی میدونم در این دوره 
باید از بعضی از روایح دوری کنم. 
به خاطر مودم قطعن به سمت برخی روایح کشیده میشم 
اما اینسایتی که دارم میگه نرو سمتش ! 

عمو سخی عزیز با زبان شیرین و منحصر به فردش برامون از رایحه میگه 
مسیح به زبان فلسفه با ما حرف میزنه 
دکتر اسدی به زبان روانشناسی با ما حرف میزنه 

و هیچ کدوم از یک سابجکت علمی نامرتبط نمیحرفن ! توصیف یک رایحه رو میکنن 

پس این موارد به هزار و یک دلیل که فقط یک دلیلشو امشب کفتم لازمه. 

دوستان مخالف و موافق نمیخام نظری اعلام کنید .
هر کسی عقیده و‌خواسته ایی داره جای بحثی وجود نداره اگه ادما متفاوتن. 

ازتون فقط میخام اندکی تفکر کنید. خودتون رو جای بقیه بزارین و البته لزوما هم انتظار ندارم بتونید موفق شید لازمه اش اینه که از جلد خویشتن بیرون بیایین و این هنر هرکسی نیست. 

راجب رایحه میخاین بدونین؟ نت ها نوشته شده. 

اگه دنبال معنای ژرف تری هستید …
اگه چشماتون و دل هاتون بتونه عمیق نکاه کنه 
چیز های بیشتری رو طلب خواهید کرد ! 

شب همگی به خیر 
و عمو سخی شبت پر شعر که تو فخر خانه ی عطرافشانی🌟
خوش به حالت با اون قلب خوب‌و پاک و‌مهربونت

_____

بخش دو 

ضمنا عطر افشان جان دل که برای من نوشتی پیامم رو تایید نمیکنی 
تو که الان به فکر مجادله ها افتادی جان من 
و پیامای ما رو در مقابل یه سری حمله ها تایید نمیکنی 
فک نمیکنی بهتز بود اول اون پیاما رو تایید نمیکردی از اول ؟ 
و اگه اونا رو تایید کردی پس بزار یه عده دفاعیاتشون رو بنویسن 

به جد میگم 
من اگه ازت خرید میکنم یا حمایت میکنم یا اینجا هستم 
اگه ببینم اینطوری داری غیرعقلانی برخورد میکنی 
دیکه این کارو نمیکنم 

شما یا یه دسته پیاما رو کلا تایید نکن 
یا به پیام علمی من ایراد بیخود نگیر جانا 

سلام دختر زیبا

پیام های پر مهر ات رو خوندم . سپااااس بسیار

اولا اگر عطرافشان پیامهای بد رو تایید نمیکرد من کجا میشنیدم این حرفهای زیبای تو را :)

ضمنا دیدن ( تایید و ثبت ) بدی ها بیش از ضرر خیرها و منفعت ها با خود داره ! خیلی بیشتر ! اینجوری پیروان زشتی ها شناخته میشن . نقاب ها برداشته میشن . زیباییها بیشتر به چشم میان . اونهایی که مخیر اند بین خیر و شر و هنوز نمیدونن کدومشون بهتره ، می بینن و می آموزند ! تجربه ی خوبیه . شیرینی ، تا تلخی کنارش نباشه خوشمزه نیست !!

و بله . بهم زنگ بزن . غروب ها . اگه جواب ندادم بدان که گوشی توی شارژ هست در منزل و سایلنته و گوشی ی دیگه پیشمه . بعدش بهت پیام میدم که در فرصت مناسب ات تماس بگیری دوباره .

ممنونم بابت تعریف قسمتی از داستان زندگی ات . این رو بدان : خدا هر کس رو که دوست داره در جوانی بهش سخت میگیره ( مثل خراشی که به کوزه میدن تا زیبا بشه ) تا در بلوغ زیباترین و داناترین باشه و لذت اش رو ببره . نتیجه ی خراش روح تو هم این شده که یک جوان زبده و پرشعوری مثل مسیح مثلا ، برای تو احترام زیاد قائله ! 

و بله . تو اتفاقی اینجا نیامده ای ! اینجا یک دانشگاه کامل است برای تو که هم جسم ات رو خوشبو میکنه هم روح ات رو و هم اندیشه ات رو به کمال میرسونه . زنان بزرگی توی این خانه اند که میتونن درین راه حسابی کمک حال ات باشن . میدونم که همشون رو میشناسی . همونها که مورد احترام و تکریم همگان اند . ایضا مردان بزرگ و اندیشمندی . هر کس درین دانشگاه تحصیل کنه میتونه امیدوار باشه که هم جسمش خوشبوئه هم روحش . کوله بارش پر از تجارب گوناگون میشه و هر کس اون رو هنگام ورود و خروج بشناسه میبینه که خیلی پر تر شده و بسیااار توفیر کرده ! و این ثواب بزرگی ست که برای عطرافشان نوشته میشه علاوه بر خیر مادی . حتی بد کاران هم میفهمن که خوبی بهتره ! کسی هم که نفهمید معلومه خدا نمیخواد بفهمه که گفته مُهر میزنم بر پنج حس برخی از بنده هام که ناشکرن تا هییییچ یاد نگیرن از دیگر بنده هام :) 

موفق باشی دختر زیبا که شک ندارم آتیه ای درخشان داری

عمو سخی بدجور زده تو ذوقم بدجور ناراحتم 

پیام اخریه خانومی رو جواب دادم البته نه تایید کردم نه رد 

فقط نوشتم اقا من وارد نیستم 

دکتر اسدی درست میگه اصلا نباید جواب میدادم 

اومدم دیدم دکتر اسعدی بعد پیام اون خانوم نوشته که دیگه نمیاد 🥲🥲🥲 

نمیدونم عمو اگه حتی یه درصد من موجب ناراحتی کسی شده باشم اصلا نمیتونم خودمو ببخشم 😣

در پاسخ به Someone Out There Saba :

عمو سخی بدجور زده تو ذوقم بدجور ناراحتم 

پیام اخریه خانومی رو جواب دادم البته نه تایید کردم نه رد 

فقط نوشتم اقا من وارد نیستم 

دکتر اسدی درست میگه اصلا نباید جواب میدادم 

اومدم دیدم دکتر اسعدی بعد پیام اون خانوم نوشته که دیگه نمیاد 🥲🥲🥲 

نمیدونم عمو اگه حتی یه درصد من موجب ناراحتی کسی شده باشم اصلا نمیتونم خودمو ببخشم 😣

در صفحه ی مسیح عزیز هم برایت نوشتم .

نخیر . یادت باشد قلب ها به هم مربوط است . یعنی آنان که به هم الفتی دارند حتی با هزاران کیلومتر فاصله ( چون مهر بُعد مکان ندارد ) درصورتیکه یکی آزرده شود بقیه حتی خود هم نمیدانند که چرا حالشان خوب نیست ! یک جورهایی بی حوصله و رنجور میشوند و دنبال بهانه میگردند بر فراق ! چون دوستانشان نیستند ! حالشان بد میشود !

من وقتی میگویم مهر در این خانه جریان دارد و جاری ست شاید همه متوجه نشوند این یعنی چه ؟ و اما برعکسش هم صادق است . یعنی وقتی بی مهری جریان پیدا کند و جاری شود همه جا مثل کویر خشک میشود ! ایکاروس میگفت زمین بایر !! بایر میشود همه جا ! آنوقت خوب ها تاب تحمل ندارند ! و چون اهل مبارزه هم نیستند میگویند خداحافظ و موفق باشید . دکتر هم اینگونه شده :)

اما ما که نمیگذاریم اینگونه شود :)

در پاسخ به کامبیز سخی :

نخیر . یادت باشد قلب ها به هم مربوط است . یعنی آنان که به هم الفتی دارند حتی با هزاران کیلومتر فاصله ( چون مهر بُعد مکان ندارد ) درصورتیکه یکی آزرده شود بقیه حتی خود هم نمیدانند که چرا حالشان خوب نیست ! یک جورهایی بی حوصله و رنجور میشوند و دنبال بهانه میگردند بر فراق ! چون دوستانشان نیستند ! حالشان بد میشود !

من وقتی میگویم مهر در این خانه جریان دارد و جاری ست شاید همه متوجه نشوند این یعنی چه ؟ و اما برعکسش هم صادق است . یعنی وقتی بی مهری جریان پیدا کند و جاری شود همه جا مثل کویر خشک میشود ! ایکاروس میگفت زمین بایر !! بایر میشود همه جا ! آنوقت خوب ها تاب تحمل ندارند ! و چون اهل مبارزه هم نیستند میگویند خداحافظ و موفق باشید . دکتر هم اینگونه شده :)

عمو سخی عزیز 

در صفحه مسیح خبر استراحتت را دادی 

از الفت ها و دوستی ها و محبت ها برایم در اینجا نوشتی که نا دیده در میان مهربانی ها شکل میگیرد 

از دل نگرانی ها و این عادت ماها به چک کردن اینجا به بهانه خواندن نوشته های معطر دوستان

فقط یک لحظه تصور اینجا بدون شما برای من فقط یک نتیجه داره ؛ کمرنگ شدن بودن من تا برگشتن شما 

و البته صدها دعا در این حین که زودتر برگردید . 

چون به واسطه ی الف و مهربانی ها ما نکران احوال و جویای احوال یکایک عزیزان هستیم و خواهیم بود. 

حال بر منی که بعد از داشتن اینستاگرام بسیار شلوغ این روزها یک اینستای کوچیک بدون فالور ان هم فقط جهت خرید ساخته ام این روزها سخت تر هم خواهد بود چرا که به هیچ عزیزی خارج از اینجا دسترسی ندارم. 

عموی عزیز 

نفس تو نتابه به اینجا خورشید ازش میره 

زمین بایر میشه عمو 

( از زکاوت گفتی عموجان در تحلیل انگشت های کشیده ام ، می بینی این تمثیل زمین بایر رو چه طور زکاوتمندانه استفاده کردم تا نگهتون داریم ؟ 😄

alireza .xx alireza .xx
1401/11/14

درود مسیح جان ، امیدوارم هرکجا که هستی حالت خوب باشد🌺🙏 .

بزرگوار به نوشتن ادامه بده و به متلک های یه سری ادم بیمار و حسود اعتنا نکن ، دروغ چرا من وقتی به عطرافشان میام بیشتر دوست دارم نظرات عطری بخونم اما خوندن چند خط از نظرات شما رو به دهها ریویو کسل کننده که بیشتر از اینکه ریویو باشد رونویسی از روی هرم بویایی است ترجیح میدم ، رونویسی هایی که   همونشم پر از گافِ و نت غالب را بعنوان پس زمینه و نت پس زمینه را بعنوان بستری اصلی معرفی میکنند 😊...

در پاسخ به alireza .xx :

بزرگوار به نوشتن ادامه بده و به متلک های یه سری ادم بیمار و حسود اعتنا نکن ، دروغ چرا من وقتی به عطرافشان میام بیشتر دوست دارم نظرات عطری بخونم اما خوندن چند خط از نظرات شما رو به دهها ریویو کسل کننده که بیشتر از اینکه ریویو باشد رونویسی از روی هرم بویایی است ترجیح میدم ، رونویسی هایی که   همونشم پر از گافِ و نت غالب را بعنوان پس زمینه و نت پس زمینه را بعنوان بستری اصلی معرفی میکنند 😊...

البته خیلی خوبه که شما میتونین اشتباهات دیگران رو بفهمین اینجا به قول عمو سخی برای اموزشم هست بدون اشتباه نمیشه هر وقت اشتباهی دیدین شما که بیشتر میدونین بیشتر راهنمایی کنین. 

و یه نکته دیگه یه سری ادما یه سری بوها رو گیرنده هاشون ضعیف تره. 

خلاصه که جای دکتر اسدی خالی بیاد و از ژنتیک بگه. 

چندین بار برای چند عطر هم شما راهنمایی کردید من رو یکیش فک کنم بلک فانتوم بود لازم دونستم ازتون تشکر کنم. 

پاینده باشید. 

در پاسخ به alireza .xx :

هم‌چنین شما علیرضا ی عزیز. سلام. تمام این تحرکات غم‌انگیز و درعین‌حال خنده‌دار نیست؟ من شخصا بارها به آش‌ولاش بودن شامه‌ی خودم اشاره کردم و این‌که رایحه رو به نفع تخیل امکان داره تحریف کنم. من و ما هيچ‌وقت ادعایی نداشتیم. نخواسته و نمی‌خواهیم ناجی جهان عطر باشیم! جانِ برادر چه بنویسم از این تکرارِ مضحک و لجام‌گسیخته. برخی از رفقای ما خیال می‌کنند چون ما خودمون رو به اون راه می‌زنیم و دائم می‌نویسیم هیچی از عطر نمی‌دونیم دوتا کتاب و چندتا مقاله‌ی عطرسازی نخوانده و نمی‌فهمیم که چقدر اشتباه دارن یا بد فهمیدنِ مباحث پایه رو توسط ایشان متوجه نمی‌شیم. مقصودم شخص خاصی نیست کلی دارم می‌نویسم... خلاصه‌که پنجره‌های جهان را سخت خاکستر گرفته است. امیدوارم شما و باقی دوستان، این انجمن رو به مهرِ حضور خودتون روشن‌تر کنید. قدردان شما هستم و برای تو عزیز آرزوی سلامتی و شادمانی دارم و سپاس بابت محبتی که نسبت به من داری. 

در پاسخ به مسیح بسته شده :

هم‌چنین شما علیرضا ی عزیز. سلام. تمام این تحرکات غم‌انگیز و درعین‌حال خنده‌دار نیست؟ من شخصا بارها به آش‌ولاش بودن شامه‌ی خودم اشاره کردم و این‌که رایحه رو به نفع تخیل امکان داره تحریف کنم. من و ما هيچ‌وقت ادعایی نداشتیم. نخواسته و نمی‌خواهیم ناجی جهان عطر باشیم! جانِ برادر چه بنویسم از این تکرارِ مضحک و لجام‌گسیخته. برخی از رفقای ما خیال می‌کنند چون ما خودمون رو به اون راه می‌زنیم و دائم می‌نویسیم هیچی از عطر نمی‌دونیم دوتا کتاب و چندتا مقاله‌ی عطرسازی نخوانده و نمی‌فهمیم که چقدر اشتباه دارن یا بد فهمیدنِ مباحث پایه رو توسط ایشان متوجه نمی‌شیم. مقصودم شخص خاصی نیست کلی دارم می‌نویسم... خلاصه‌که پنجره‌های جهان را سخت خاکستر گرفته است. امیدوارم شما و باقی دوستان، این انجمن رو به مهرِ حضور خودتون روشن‌تر کنید. قدردان شما هستم و برای تو عزیز آرزوی سلامتی و شادمانی دارم و سپاس بابت محبتی که نسبت به من داری. 

مسیح عزیز

تلفن تماس مرا از عطرافشان بگیر .

یا صفحه ی اینستا یت را فعال کن 

Melody Melody
1401/11/20
در پاسخ به کامبیز سخی :

زندگی همچنان اب است 

اب اگر راکد بماند چهره اش افسرده خواهد گشت و بوی گند میگیرد

در ملال ابگیرش غنچه ی لبخند میمیرد 

من سرودی را كه عطری كهنه در گلبرگ الفاظش نهان باشد نمیخواهم

من سرودی تازه خواهم خواند كش گوش كسی نشنيده باشد

من نمیخواهم به عشقی ساليان پابند بودن 

من نمیخواهم اسير سحر يك لبخند بودن

من نه بتوانم شراب ناز از يک چشمه نوشيدن

من نه بتوانم لبی را بارها با شوق بوسيدن

من تن تازه لب تازه شراب تازه عشق تازه ميخواهم 

قلب من با هر طپش يک ارمان تازه میخواهد

سينه ام با هر نفس يک شوق يا يک درد بی اندازه میخواهد

ياغی ام من ياغی ام من

گو بگيرندم بسوزندم گو به دار ارزوهايم بی اویزند

گو به سنگ نا حق تكفير استخوان شعر عصيان قرونم را فرو كوبند 

من از اين پس ياغی ام ديگر

اقای کامبیز مهربان این تمام مرض یار رفته ی ماست 😭 خودش میگفت نااهل هستم خودش دایم میگفت سازگار نیستم میگفت در سرم طوفان دارم و همون طوفان کار دستش داد 😭 دلم شکست اقای کامبیز کاش یه روزی بیاد که یاغی بودن نشه بلای جون ادما. خداحافظ پدر مهربان ما 😭😭

nazanin nazanin
1401/11/21
در پاسخ به Melody :

زندگی همچنان اب است 

اب اگر راکد بماند چهره اش افسرده خواهد گشت و بوی گند میگیرد

در ملال ابگیرش غنچه ی لبخند میمیرد 

من سرودی را كه عطری كهنه در گلبرگ الفاظش نهان باشد نمیخواهم

من سرودی تازه خواهم خواند كش گوش كسی نشنيده باشد

من نمیخواهم به عشقی ساليان پابند بودن 

من نمیخواهم اسير سحر يك لبخند بودن

من نه بتوانم شراب ناز از يک چشمه نوشيدن

من نه بتوانم لبی را بارها با شوق بوسيدن

من تن تازه لب تازه شراب تازه عشق تازه ميخواهم 

قلب من با هر طپش يک ارمان تازه میخواهد

سينه ام با هر نفس يک شوق يا يک درد بی اندازه میخواهد

ياغی ام من ياغی ام من

گو بگيرندم بسوزندم گو به دار ارزوهايم بی اویزند

گو به سنگ نا حق تكفير استخوان شعر عصيان قرونم را فرو كوبند 

من از اين پس ياغی ام ديگر

اقای کامبیز مهربان این تمام مرض یار رفته ی ماست 😭 خودش میگفت نااهل هستم خودش دایم میگفت سازگار نیستم میگفت در سرم طوفان دارم و همون طوفان کار دستش داد 😭 دلم شکست اقای کامبیز کاش یه روزی بیاد که یاغی بودن نشه بلای جون ادما. خداحافظ پدر مهربان ما 😭😭

نمیتونم واقعا چیزی بگم.. 

عزیزانم

آقای سخی، خانم هانی، ملودی جان، صبا جان، خانم پرنیان، خانم مونا و هرکسی که این نوشته رو میخونه خدا حافظتون. (مسیح خداحافظ) 

در قلمرو پادشاهی رویا با همگی شما مصاحبت خواهم داشت..

فراموشتون نمیکنم، هیچ وقت.

خدانگهدار.

Atrafshan logo
عطرافشان
پشتیبانی سایت
عطرافشان
سلام کاربر گرامی
چطور می توانیم به شما کمک کنیم؟