Shaghayegh Shaghayegh
22
1399/08/16

نیش یا دیزاینری مسئله این است!

سلام دوستان من یه مدته همش دارم سمپل می‌خرم هم نیش هم دیزاینری

اما شاید باورتون نشه من لذتی که از دیزاینری های دو‌سه تومنی می برم از نیش های دوازده سیزده تومنی نمیبرم و حتی یه جاهایی مسخره میاد رایحه هاشون

نمیفهمم علت جذابیت نیش برای عطربازا چیه؟

میشه نیش باز ها توضیح بدن 

اسنودن اسنودن
1399/08/16

متاسفانه عطر نیش توهمی بیش نیست . با اینکه الان با این حرفم از نظر اکثر دوستان بی سواد و عطر نشناس و بی کلاسم ، ولی عطر نیش هیییچ فرقی با عطر دیزاینری نداره ، ( نه تو تولیدش مواد طبیعی استفاده میشه نه دستسازه نه تولید محدود نه کیفیت رایحه نه......البته استثنا هایی هم هست که مثلا تولید محدود هستن و مواد طبیعی توش بکار رفته ) البته حرف من این نیست که عطر های به اصطلاح نیش عطر های بدی هستن یا ارزش خرید ندارن ، بعضی هاشون مثلا 5bcdc1b774aea7UM9ieSFEnE7TKjgXRj4.jpg #آکوا دی پارما کولونیا لیدر ادو کولوژن کونسنتخی Colonia Leather Eau de Cologne Concentree  5c0133dbe7483hyodCUXnuvFpvTdf1mRT.jpg #ممو پاریس آیریش لدر Irish Leather رو خودم دارم و فوق العاده با کیفیتن . ولی درکل عطر های دیزاینری رایحشون یجوریه که اکثر مردم میپسندن ولی نیش ها اینطور نیستن ، اینکه یه کسی بخواد یه عطریو واسه خودش انتخاب کنه فقط کافیه ازون عطر خوشش بیاد و ربطی به دیزاینری یا نیش بودنش نداره . مثلا بری کلی هزینه کنی از برند مارلی بخری چون که فقط اسمش نیشه اشتباس . اکثر کار هاش هم کپی هستن .الانم اگه عطر افشان کامنتمو تایید کنه، اون وقت مارلی بازا میان میگن که من هیچی از عطر نمیدونم !

اسنودن اسنودن
1399/08/17

البته اینم بگم که شما گفتین سمپل .... بعضا علت گرون بودن و خاص بودن بعضی از نیش ها شیشه ها و جعبه و بسته بندی و شناسنامه های شکیل شون هست ( که واسه بعضی ها مهمه که عطر شناسنامه و پرزنتیشن درست حسابی داشته باشه ). با سمپل شما فقط مایع داخلش رو تست میکنید که اونم سلیقه ای هست همونطور که گفتم . بار ها پیش اومده یه عطر گرون قیمت رو زدم و خیلی ها گفتن بو صابون ، تاید ، یا شیشه پاک کن میدی !!! ( بعلت وجود نت لوندر که برای اونایی که عطر های زیادو تست نکردن یاداور مواد شویندس ) . هیچ کی هم متوجه نمیشه( عامه ی مردم ، نه عطر باز ) عطری که زدی نیشه یا دیزاینریه یا ارزوه یا گرون .

amir amir
1399/08/17

خب دیزاینری هااکثراعطرای عامه پسندی هستن وبازارش اکثریت مردمی که فقط عطرو واسه خوشبوبودن میزنن، شمااگه هدفتون خوشبوبودن وبازخوردگرفتن همین عطرای دیزاینری یا مثلا باکمترین هزینه ازعطرای ارماف هم خوشبومیشی هم خیلی بازخوردمیگیری ،ولی اگه هدف عطربازشدن باشه شک نکنیدبه مرور زمان وباتست عطرای مختلف سلیقه بویایی شما تغییرمیکنه ویکسال بعدمیبینی عاشق عطرایی شدی که اوایل عطربازیت شایداصلاتحمل نمیکردی،من بین چندتادوستام که عطربازن یه امارکه گرفتم متوجه شدم اوایل شیفته عطرای سیتروسی واکواتیک بودن که عموماعطرای سیف وپربازخوردین واالبته خوده منم اوایل سلیقم فقط بسمت عطرای کاملاسیف وبیشترسیتروسی بود ولی رفته رفته باتست عطرای مختلف سلیقه بویاییم بسمت عطرای شرقی ادویه ای تغییرکردوالان عاشق عطرایی شدم که چندسال پیش میگفتم هدف ازساخت این عطرچیه اخه،،،،مقوله عطرای نیش مثل تابلوهای هنری هستن ،مثلا بعضی تابلوهای نقاشی سبک کوبیسم  باقیمتهای صدهزاردلاری وحتی میلیون دلاری هستن که اگه جلومابزارن شایدبخندبم وبگیم آخه این چیه من که صدهزارم برای این نمیدم،، خلاصه بایددیدهدف شماازعطرچیه اگه فقط میخواین خوشبو باشین که من میگم باعطرای آرماف هم نیازتون براورده میشه ولی اگه همین رویه تست عطرای مختلف ادامه بدین احتمال زیادبه مرورقدرت بویایی شماهم قویترمیشه وهم سلیقه تغییرمیکنه ولی یک نکته رو جاداره بگم عطرنیش برای اول کاراصلاتوصیه نمیشه وازهمین دیزاینری ها شروع کنیدالبته بعضی نیش ها مثل کارای زرجوف هستن که انصافابعضی کاراش ته بازخوردن مثل 5bcdc2f7cf066fF8F4noKVYE888s8MaVN.jpg #زرجوف ایکس ای 1861 رنیسنس XJ 1861 Renaissance 5bcdc3e261842dg90ohdqsd4V05gZRTzV.jpg #زرجوف مفیستو Mefisto .

درود شقایق خانم

عطرهای دیزاینری عموما برای بازخورد خوب و رایحه بالا ساخته شدند و به همین واسطه بازار فروش خوبی رو هم به ارمغان اوردند. طبیعیه که شما هم از رایحه بیشتر خوشتون بیاد و هم بازخورد بالاتری بگیرید و خب هزینه کمتری هم صرف کردید

اما عطر های نیش یک کار هنری تلقی میشن . همونطور که یک اهنگ پرمفهوم به زمان نیاز داره عطرهای نیش هم به زمان زیادی نیاز دارند تا اون هنری که پشت رایحه هست درک بشن. گاهی یک هفته یک ماه زمان نیازه تا درک بشن ولی وقتی درک بشن ترک کردنشون واقعا سخته.

عطرهای نیش عموما از لحاظ کیفی چندین درجه از عطرهای دیزاینری بالاتر هستند و شفافیت و کیفیت رایحه در عموم عطرهای نیش بالاتر هست.

پس اگر عطری میخواین برای مصرف روزانه یا مجالس که بازخورد بهمراه داشته باشه خب بهتره به دنیای دیزاینری ورود کنید ولی اگر عطرباز هستین و بار استشمام رایحه عطر ارامش میگیرین بهتره هرچه سریعتر به دنیای نیش ورود کنید . چون واقعا عطرهای خارق العاده ای داره که هنر پشتش خوابیده. لازمه اش فقط صبر هست و خواندن توضیحات عطار و نت های اون برای درک بهتر .

در پاسخ به اسنودن :

متاسفانه عطر نیش توهمی بیش نیست . با اینکه الان با این حرفم از نظر اکثر دوستان بی سواد و عطر نشناس و بی کلاسم ، ولی عطر نیش هیییچ فرقی با عطر دیزاینری نداره ، ( نه تو تولیدش مواد طبیعی استفاده میشه نه دستسازه نه تولید محدود نه کیفیت رایحه نه......البته استثنا هایی هم هست که مثلا تولید محدود هستن و مواد طبیعی توش بکار رفته ) البته حرف من این نیست که عطر های به اصطلاح نیش عطر های بدی هستن یا ارزش خرید ندارن ، بعضی هاشون مثلا 5bcdc1b774aea7UM9ieSFEnE7TKjgXRj4.jpg #آکوا دی پارما کولونیا لیدر ادو کولوژن کونسنتخی Colonia Leather Eau de Cologne Concentree  5c0133dbe7483hyodCUXnuvFpvTdf1mRT.jpg #ممو پاریس آیریش لدر Irish Leather رو خودم دارم و فوق العاده با کیفیتن . ولی درکل عطر های دیزاینری رایحشون یجوریه که اکثر مردم میپسندن ولی نیش ها اینطور نیستن ، اینکه یه کسی بخواد یه عطریو واسه خودش انتخاب کنه فقط کافیه ازون عطر خوشش بیاد و ربطی به دیزاینری یا نیش بودنش نداره . مثلا بری کلی هزینه کنی از برند مارلی بخری چون که فقط اسمش نیشه اشتباس . اکثر کار هاش هم کپی هستن .الانم اگه عطر افشان کامنتمو تایید کنه، اون وقت مارلی بازا میان میگن که من هیچی از عطر نمیدونم !

درود و با کمال احترام به نظرتون

ببینید اینکه شما برداشتتون از عطر نیش یچیز باشه بحثش جداست ولی اینکه به عنوان یک فکت به کاربران دیگه اعلام کنین درست نیست چون باعث گمراهی میشه.

عطر نیش توهمی بیش نیست؟؟!!!! با این حرفتون کام بسیاری از دوستان رو تلخ کردین

دوست من شما چند عطر نیش رو باهاش زندگی کردین که میفرمایین توهمی بیش نیست؟ با چه منطقی میفرمایین عطر دست ساز نداریم؟ و روی چه حسابی میفرمایین مواد طبیعی داخل عطر نیش نیست؟

عطرهای نیش یک هنر تلقی میشن. گاهی رایحه یک عطر یک داستان رو برای شما تعریف میکنه و حرف میزنه با شما. گاهی یک رایحه خاطرات بد شمارا یاداور میشه و گاهی یک رایحه شب شما رو میسازه. ولی لازمه این موارد ابتدا درک اون هنر هست که توسط عموم سخت اتفاق میفته و زمان نیاز داره.

کیفیت رایحه عطر نیش با دیزاینری رو اصلا نمیشه در اغلب اوقات مقایسه کرد! پرزنتیشن یک عطر بسیار برای یک عطرباز مهم تلقی میشه چون اون هنر رو درک میکنه و حتی موقع مصرف اون عطر بی شک اون پرزنتیشن توی ذهنش تلقی میشه و اعتماد به نفس به مصرف کننده میده برای درک بهتر هنر عطار . ولی هرگز دلیل نمیشه که اگر سمپلی از یک کار نیش تست بشه نظر منفی بوجود بیاره. بنده خیلی از عطرهای نیشی که دارم رو ابتدا سمپل یا دست ریز ازش تهیه کردم و رایحه اون ها منو مسحور کردن .

برند مارلی اتفاقا از اون برندهای نیشی هستش که بنده معتقدم جز دو سه تا از کارهاش مابقی دیزاینری محسوب میشه . و در ضمن قیمتشون هم متعادله در کشور ما و توی خارج جزو دسته بسیار گرون قیمت تلقی میشه و خیلی ها ارزوشونه از برند مارلی تهیه کنند. در کل این برند هم واسه کسایی که دنبال بازخورد و رایحه خوش هستند مناسبه از جمله پگاسوس و لیتون و هم برای عطربازها چندین کارش بسیار مناسبه از جمله کالان و نیسان.

و در اخر بله همواره هممون میدونیم که عطر نیش قرار نیست بازخورد زیادی به همراه داشته باشه و صرفا برای عطربازها و موقعیت های ویژه ساخته میشن. بازار فروششون هم اغلب به گرد عطرهای دیزاینری نمیرسه . حتی عموم مردم به شما ری اکشن منفی نشون میدن اگر یک عطر نیش سنگین استفاده کنین .

امیدوارم که تمامی حرف ها دوستانه برداشت بشه و در جهت پیشرفت خودمون

اسنودن اسنودن
1399/08/17
در پاسخ به Amir Mohammad :

درود و با کمال احترام به نظرتون

ببینید اینکه شما برداشتتون از عطر نیش یچیز باشه بحثش جداست ولی اینکه به عنوان یک فکت به کاربران دیگه اعلام کنین درست نیست چون باعث گمراهی میشه.

عطر نیش توهمی بیش نیست؟؟!!!! با این حرفتون کام بسیاری از دوستان رو تلخ کردین

دوست من شما چند عطر نیش رو باهاش زندگی کردین که میفرمایین توهمی بیش نیست؟ با چه منطقی میفرمایین عطر دست ساز نداریم؟ و روی چه حسابی میفرمایین مواد طبیعی داخل عطر نیش نیست؟

عطرهای نیش یک هنر تلقی میشن. گاهی رایحه یک عطر یک داستان رو برای شما تعریف میکنه و حرف میزنه با شما. گاهی یک رایحه خاطرات بد شمارا یاداور میشه و گاهی یک رایحه شب شما رو میسازه. ولی لازمه این موارد ابتدا درک اون هنر هست که توسط عموم سخت اتفاق میفته و زمان نیاز داره.

کیفیت رایحه عطر نیش با دیزاینری رو اصلا نمیشه در اغلب اوقات مقایسه کرد! پرزنتیشن یک عطر بسیار برای یک عطرباز مهم تلقی میشه چون اون هنر رو درک میکنه و حتی موقع مصرف اون عطر بی شک اون پرزنتیشن توی ذهنش تلقی میشه و اعتماد به نفس به مصرف کننده میده برای درک بهتر هنر عطار . ولی هرگز دلیل نمیشه که اگر سمپلی از یک کار نیش تست بشه نظر منفی بوجود بیاره. بنده خیلی از عطرهای نیشی که دارم رو ابتدا سمپل یا دست ریز ازش تهیه کردم و رایحه اون ها منو مسحور کردن .

برند مارلی اتفاقا از اون برندهای نیشی هستش که بنده معتقدم جز دو سه تا از کارهاش مابقی دیزاینری محسوب میشه . و در ضمن قیمتشون هم متعادله در کشور ما و توی خارج جزو دسته بسیار گرون قیمت تلقی میشه و خیلی ها ارزوشونه از برند مارلی تهیه کنند. در کل این برند هم واسه کسایی که دنبال بازخورد و رایحه خوش هستند مناسبه از جمله پگاسوس و لیتون و هم برای عطربازها چندین کارش بسیار مناسبه از جمله کالان و نیسان.

و در اخر بله همواره هممون میدونیم که عطر نیش قرار نیست بازخورد زیادی به همراه داشته باشه و صرفا برای عطربازها و موقعیت های ویژه ساخته میشن. بازار فروششون هم اغلب به گرد عطرهای دیزاینری نمیرسه . حتی عموم مردم به شما ری اکشن منفی نشون میدن اگر یک عطر نیش سنگین استفاده کنین .

امیدوارم که تمامی حرف ها دوستانه برداشت بشه و در جهت پیشرفت خودمون

البته حق باشماست ، شاید درست منظورمو نگفتم . شاید بهتر بود بگم اکثر نیش هایی (80 %)  که کلی محبوبیت دارند اینطور هستند و فقط اسم نیش رو به یدک میکشن شاید بخاطر فروش بالاتر و قیمت گذاری بیشتر ...درسته خود من کلا 5 پنج تا عطر نیش دارم تو کلکسیونم که واقعا از لحاظ طبیعی بودن و کیفیت رایحه از دیزاینری ها بالاتر هستند . ولی اگه بحث برندی مثل مارلی باشه هنوزم سر حرفم هستم و کلا فرقی بین مارلی و یه دیزاینری 60-70 دلاری نمیبینم و نه خلاقیتی تو کاراش هست ، نه کیفیت خاصی نه .... بی خودی با داستان سازی و تاریخ سازی و های الکی و و نامگذاری اسب های سلطنتی رو کار هاشون بزرگش کردن و اکثر مردم هم میگن واااای ! بیخود نیست که اینقد گرونه !

در اخر باز هم میگم ، من نگفتم تمام نیش ها بیخودی نیش هستن ، و نگفتم عطر دستساز و یا طبیعی وجود نداره ،

و  در کل قصد ناراحت کردن کسیو نداشتم و اگه باعث ناراحتیتون شدم عذر میخوام .

کلیت حرفم در جواب به ایشون بود که گفتن چرا از بیشتر دیزاینریا خوشم میاد ولی نیش ها نه ، خواستم بگم که قرار نیست یه عطری چون عطر نیشه همه خوششون بیاد و بیشتر مواقع برعکسه .

اسنودن اسنودن
1399/08/17
در پاسخ به اسنودن :

البته حق باشماست ، شاید درست منظورمو نگفتم . شاید بهتر بود بگم اکثر نیش هایی (80 %)  که کلی محبوبیت دارند اینطور هستند و فقط اسم نیش رو به یدک میکشن شاید بخاطر فروش بالاتر و قیمت گذاری بیشتر ...درسته خود من کلا 5 پنج تا عطر نیش دارم تو کلکسیونم که واقعا از لحاظ طبیعی بودن و کیفیت رایحه از دیزاینری ها بالاتر هستند . ولی اگه بحث برندی مثل مارلی باشه هنوزم سر حرفم هستم و کلا فرقی بین مارلی و یه دیزاینری 60-70 دلاری نمیبینم و نه خلاقیتی تو کاراش هست ، نه کیفیت خاصی نه .... بی خودی با داستان سازی و تاریخ سازی و های الکی و و نامگذاری اسب های سلطنتی رو کار هاشون بزرگش کردن و اکثر مردم هم میگن واااای ! بیخود نیست که اینقد گرونه !

در اخر باز هم میگم ، من نگفتم تمام نیش ها بیخودی نیش هستن ، و نگفتم عطر دستساز و یا طبیعی وجود نداره ،

کلیت حرفم در جواب به ایشون بود که گفتن چرا از بیشتر دیزاینریا خوشم میاد ولی نیش ها نه ، خواستم بگم که قرار نیست یه عطری چون عطر نیشه همه خوششون بیاد و بیشتر مواقع برعکسه .

اگر امکانش بود کامنتمو اصلاح میکردم ، خودم به شخصه رایحه ی 5bcdc070341e0ddQu7bEMZv8o_A6AwPJi.jpg #باربری لندن مردانه Burberry London for Men رو بسیار با کیفیت تر از نیش های تنباکویی مثل هرود و چند مورد دیگه میدونم . ازین جهت گفتم توهمی بیش نیست که جمله ی درستی نبود . در واقه این توهم هست که فک کنیم چون عطر یه عطر نیشه پس قطعا از دیزاینری ها بهتره .

در پاسخ به اسنودن :

درود دوست عزیز

بله بی شک با عطرهایی هم روبرو میشم که با اسم و رسم و تبلیغات زیاد اومدن روی بورس و اون جو محبوبیت پیچید بین مردم که چندین موردش رو به تازگی تست کردم و در روز های اینده کامنت میذارم زیر محصولات . اما بله قطعا کسی که دنبال بازخورد هست بهتره برای شروع به دیزاینری مراجعه کنه و کم کم سطح کاریشو بالا ببره. ولی وقتی برسن به درک نیش های تمیز واقعا سخته رجوع به عطرهای دیزاینری خوش بازخورد. من شاید این روز ها فقط و فقط به عطرهای نیش رجوع میکنم برای استشمام ذهنی و رغبتی نمیکنم که همون کارهای دیزاینری خوشبو که اوایل از طرفدارانش بودم رو مجدد زیاد بو کنم.

اما در مورد برند مارلی اختلافات بسیار زیادی بین کاربران عزیز وجود داره و نظر همه هم محترمه . نظر شخصی من اینه که مارلی برای کسی که دنبال یه عطر با رایحه خوش پرفورمنس بالا و بازخورد هست با حجم بالاتر و قیمت مناسب در کشور ما یکی از بهترین گزینه ها برای انتخاب و خرید هست مخصوصا با شیشه بسیار زیبا و دوست داشتنیش. از بهترین هاشم میشه به پگاسوس ، کالان ،گلووی ،  لیتون ، نیسان اشاره کرد .

Shaghayegh Shaghayegh
1399/08/17

از همه ی دوستان ممنونم متوجه شدم🙏🏻

شقایق عزیز چند نکته به زبان ساده  تو   این مقوله باید گفته شود.اول اینکه اشتباه خیلی از دوستان از عطر نیش اینه که مثلا باید حتما همیشه  تحسین همه اطرافیان رو به دنبال داشته باشه که این اصلا همیشه  درست نیست خیلی عطر  های دیزاینری هستند که باز خوردی ده برابر عطر های نیش دارن.لذا واکنش این دوستان  در این مواقع این است؛ که این عطر نیش است :بیک از این خوش بوتر است!! دوم  اینکه تا فردی  سیر و سلوک کاملی تو عطر های دیزاینری نکرده باشد بهتره به سمت عطرهای نیش نیاید. اما نکته اصلی که اخر عرض می کنم عطر های نیش اگر حتی فردی اصلا از اپنها خوشش نیاید باز هم نمی تواند منکر کیفیت بالا و متفاوت بودن انها شود.  در مقوله عطر بازی برای فرد نیش باز در درجه اول خاص بودن و متفاوت بودن با صد ها رایحه دیزاینری مهم است در مرحله بعد خب اگر این عطر نیش از رایجه ای بسیار دلپسند هم برخوردار باشد چه بهتر.

در اخر ،عطر های نیش به خصوصا نیش های واقعی ماننند یک کت و شلوار مارک دار هستند .با نگاه به دوخت انها می توان به کیفیت بالا و متفاوت بودن انها با لباس معمولی پی برد.این لباس مارک دار اگر ده بار هم به خشکشویی برود باز هم دوخت و قوام خود را خفظ می کند.اما ان لباس معمولی  اول  در ظاهر همه پسند بعد از مدتی استر کتش از پشت اویزان می شود یقه ان از بین می رود و .....

اولین
Atrafshan logo
عطرافشان
پشتیبانی سایت
عطرافشان
سلام کاربر گرامی
چطور می توانیم به شما کمک کنیم؟