آرمان آرمان
5
1401/09/04

درباره‌ی بخور جاوی

سلام دوستان

صمغی هست با اسم جاوی که هنگام بخور رایحه ی بسیار مرموز و ماورایی داره.

سوالی که داشتم اینه که این ماده در دنیای عطر شناخته شده هست و از این ماده استفاده میشه؟

با سرچ مختصری که داشتم به بنزویین(لوبان) رسیدم. اما گویا جاوی با لوبان تفاوت داره

در این زمینه اگر شناخت و اطلاعاتی دارید لطفا راهنمایی بفرمایید. 

با تشکر 

حامدبی حامدبی
1401/09/04

شاید صمغ جاوشیر باشه که شبیه لبان یا همان کندر است . اصلش بوی تندی داره . کندر هم چند مدل است یکی خاص بخور

architect architect
1401/09/04

سلام جناب ارمان

این صمغ از بعضی عطاری های بزرگ قابل تهیه است به دوشکل جاوی سفید و فک کنم قرمز. اما بنده انچنان رایحه خاصی ازش متوجه نشدم و فک میکنم باید فرایند عصاره گیری خاصی داشته باشه.

آرمان آرمان
1401/09/04
در پاسخ به حامدبی :

شاید صمغ جاوشیر باشه که شبیه لبان یا همان کندر است . اصلش بوی تندی داره . کندر هم چند مدل است یکی خاص بخور

سلام آقا حامد در زمینه جاشیر اگه اطلاعات بیشتری دارید بفرمایید. 

[EDITED] 1401/09/04 21:19
آرمان آرمان
1401/09/04
در پاسخ به architect :

سلام جناب ارمان

این صمغ از بعضی عطاری های بزرگ قابل تهیه است به دوشکل جاوی سفید و فک کنم قرمز. اما بنده انچنان رایحه خاصی ازش متوجه نشدم و فک میکنم باید فرایند عصاره گیری خاصی داشته باشه.

سلام آرشیتکت جان

ممنونم از راهنمایی .

توضیحات اینترنت به این شرحه:

صمغ جاوی امیری چیست؟

این صمغ را از سوماترا میاورند و به علت اینکه اعراب به سوماترا جاوه می گویند، از این رو است که به این گیاه نسبت جاوی می دهند.

اگر ممکنه نام انگلیسی این صمغ را اگه میدونی بنویس تا بهتر بتونم دربارش تحقیق کنم.

architect architect
1401/09/04
در پاسخ به آرمان :

سلام آرشیتکت جان

ممنونم از راهنمایی .

توضیحات اینترنت به این شرحه:

صمغ جاوی امیری چیست؟

این صمغ را از سوماترا میاورند و به علت اینکه اعراب به سوماترا جاوه می گویند، از این رو است که به این گیاه نسبت جاوی می دهند.

اگر ممکنه نام انگلیسی این صمغ را اگه میدونی بنویس تا بهتر بتونم دربارش تحقیق کنم.

اسم انگلیسیش styrax و اسم فارسیش حسن لبه هست و به هر دو اسم از عطاری ها قابل تهیه هست

Atrafshan logo
عطرافشان
پشتیبانی سایت
عطرافشان
سلام کاربر گرامی
چطور می توانیم به شما کمک کنیم؟